Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vecinii mei ma terorizeaza psihic , ce imi recomandati ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vecinii mei ma terorizeaza psihic , ce imi recomandati ?

Buna ziua ! Am o mare probelema , eu stau la etajul patru , in orasul giurgiu , iar vecinii cu probleme psihice stau la etajul 3 sub mine . Sa va povestesc ce mi se intampla , in fiecare saptamana vin mai multi prieteni in vizita sa jucam remi , nu ascultam muzica tare , nu facem foarte mare galagie dar in ciuda acestor lucruri vecina de sub mine mi-a chemat politia la usa de vreo trei ori pana acum , de fiecare data cand a venit politia nu au avut ce sa imi zica , nu am primit amenda si nici avertisment , nu am zis nimic pana cand aud din stang si din drapta , giurgiu fiind un oras mic , ca eu imi bat prietena , toti colegii de serviciu ai surorii prietenei mele au auzit ca eu o bat si o terorizez pe prietena mea , paraca nu ar fi fost suficient , a vorbit si cu toti vecinii mei de pe scara , si cu soacra mea si socrul meu , m-am certat cu toata familia prietenei mele din cauza asta pana cand au inteles ca de fapt vecina si sotul ei sunt 2 oameni nebuni , dar acum toata lumea cand ma vede pe strada ma intreaba daca e adevarat si simt ca imi pierd cumpatul . Va rog urgent sa imi recomandati ceva , o procedura sa o dau in judecata si daca astea sunt motive care ar putea intenta un proces ptr ca sincer daca o mai tin asa mult , ajung sa recurg si la violenta ! Va multumesc !
Va multumesc din suflet , asta o sa si fac ! o sa ma duc direct la sectia de politie !
mrcemihai, utilizator