avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1058 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general CUM SE POT DEDUCE CHELTUIELILE IN CAZUL PFA-ULUI
Discuție deschisă în Contabilitate în general

CUM SE POT DEDUCE CHELTUIELILE IN CAZUL PFA-ULUI

As avea o nelamurire... daca eu imi execut activitatea in apartamentul trecut pe numele parintilor si toate cheltuielile sunt trecute pe numele acestora, se poate ca si cheltuielile acestora sa fie deduse in cadrul PFA-ului care este trecut pe numele meu?
Cel mai recent răspuns: roxanad29 , utilizator 18:51, 9 Martie 2010
Va multumesc inca o data. O seara faina va doresc!!!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sediul social al asociatiei in acelasi sediu cu pfa (apartament o camera) iulia_mic iulia_mic Buna ziua, Va rog sa imi scrieti daca pot sa inregistrez sediul social al unei Asociatii (ONG) pe acelasi sediu (adresa) unde deja avem deschis si un PFA (al ... (vezi toată discuția)
Contract comodat blu_angel blu_angel firma are sediul intr-un ap. cu doua camere pe baza unui contract de comodat incheiat la notariat. in acel contract nu se specifica clar obligatiile firmei ... (vezi toată discuția)
Sediu pfa adrian140 adrian140 Buna ziua . Dacă înființeze un PFA ptr meditatii acordare elevilor și am sediul in apartament (Nu deduc cheltuieli cu întreținere, curent etc) Se ... (vezi toată discuția)