Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amenda
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amenda

Salut!! Am primit o amdena acum 2 ani pentru centura de siguranta, dar nu am vrut sa semnez pentru ca intre timp au mai trecut 2 si pe ei nu ii oprise. M-am gandit ca poate or fi niste cunostinte si de aia nu i-a oprit...in fine...nu am semnat si au zis ca imi trimit amnenda prin posta dar nu mi-a venit nici pana azi procesu verbal, dar la primarie aveam inregistrata amenda si azi m-am trezit cu o cucoana la usa ca trebuie sa platesc amdena altfel primaria ma va da in tribunal!!! Eu pe ce baza platesc acea amenda ca doar procesu vrebal nu l-am primit? Ce pot sa fac? Va multumesc!!!!
in situatia aratata, singura dvs cale de a scapa este sa platiti amenda. nu aveti ce sa faceti altceva. intrebati cucoana aceea, in baza carui document sunteti obligat la amena, sa va dea o copie dupa el.
Va multumesc foarte mult pentru raspuns!!!
Autoritatea politiei a comunicat PV
In conditiile in care acesta in termen legal nu a fost achitat,politia a comunicat amenda in sarcina dvs la autoritatea fiscala,care prin persoana mentionata de dvs a comunicat obligatia de plata
Pentru a preintampina situatii neplacute achitati amenda
~ Conținut șters la cerere ~