Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... calcul indemnizatie de somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

calcul indemnizatie de somaj

Incepind din 4.03.2010 mi-a expirat preavizul,am primit banii pe zilele lucrate plus banii pe concediul de odihna ramas ne efectuat.Inrebarea mea este :Voi fi dezavantajat de faptul ca ultima luna am lucrate doar 3zile ,atunci cind se face media salarului pe ultimele 12 luni?In calculul intra si banii primiti pe concediul ne efectuat?
1. Se vor lua in calcul 12 luni in urma, incepand cu 03.03.2010.
2. Daca a retinut si contributia pentru somaj la banii de concediu, se vor lua si acestia in calcul.