Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Este posibil?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Este posibil?

O persoana a fost judecata intr-un proces civil pentru o datorie.In momentul de fata procesul este incheiat cu sentinta ramasa definitiva si este in stadiul de executare silita. Dat fiind ca aceasta persoana este bolnava mintal (schizofrenie grefata) eu in calitate de ruda (este matusa mea) pot sa anulez intrun fel sentinta sau sa redeschid procesul????
da, dar este complicat si anevoios..
feceti cerere de punere sun interdictie, solicitati numirea dvs ca si curator, apoi aveti calitate sa actionati
mai bine cu un avocat
Nanomax are dreptate! Pana nu este pusa sub interdictie persoana respectiva si nu este numit un curator , nu se poate face absolut nimic....B-)