avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 418 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale persoana cu handicap -asociat in SRL...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

persoana cu handicap -asociat in SRL...

daca o persoana cu grad accentuat de handicap detine parti sociale intr-o SRL poate atrage scutiri de la impozit de vreo anumita forma...
Cel mai recent răspuns: Gabriel Iliescu , Consilier juridic 20:54, 11 Martie 2010
Dispozitiile in vigoare ne prevad ,in aceste situatii ,facilitati de genul celor mentionate de dvs
Cititi legea 448/2006

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Scutire impozit pe cladiri pentru persoane cu handicap rcristea67 rcristea67 Buna ziua, Locuiesc cu parinti intr-un imobil la bloc, apartamentul este pe numele parintilor, eu sunt o persoana cu gradul de handicap grav, as dori va rog ... (vezi toată discuția)
Sunt scutiti cei cu certificat de handicap?? iulian odob iulian odob Buna ziua.Am o nelamurire si sper sa ma ajutati.La asociatia noastra , unde eu sunt administrator au venit vreo 3 persoane cu certificat de handicap si au ... (vezi toată discuția)
Pensie handicap! ovis67 ovis67 Buna seara, din cate am citit la dumneavoastra am vazut ca s-au facut unele modificari in sensul ca s-a scos la denumirea de autoturism adaptat la gradul de ... (vezi toată discuția)