Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... cat dureaza divortul?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

cat dureaza divortul?

sunt in preuna cu cineva de 6 ani.el este casatorit ,dar nu mai locuieste cu sotia de aceeasi perioada.ea a fost plecata din tara si el a intentat divort.au un copil in preuna dar are 18 ani(acesta a fost unul din motivele pt care nu a intentat divortul,asteptand sa faca fata 18 ani )ea nu vrea divortul.au termen de judecata in octombrie.cat poate sa dureze?
nu dureaza la fel de mult cum ar dura daca ar avea copil minor, dar putin mai mult daca sotia nu e de acord.
ati asteptat 6 ani, nu mai conteaza cateva luni