Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Devenind PFA raman pe lista la agentia de ocupare a ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Devenind PFA raman pe lista la agentia de ocupare a fortei de munca?

Daca imi fac PFA ies de pe lista somerilor carora Fortele de munca le cauta loc de munca?
Da....cu siguranta!
Imi puteti da cateva date despre cum se face un PFA,cat ar costa,cum functioneaza(impozite...)
Daca pana sa-mi fac PFA mi se gaseste loc de munca sunt obligata sa ma prezint acolo?
Daca nu ma prezint,pierd somajul?