avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1236 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... infiintare pfa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

infiintare pfa

De ce acte am nevoie pentru infiintare pfa?sunt profesoara si vreau sa-mi fac pfa pentru meditatii.Ce taxe trebuie sa platesc?
Cel mai recent răspuns: Gabriel Iliescu , Consilier juridic 21:09, 31 Martie 2010
Documentele necesare infiintarii PFA le gasiti aici:

[ link extern ]
Ultima modificare: Sâmbătă, 13 Martie 2010
Iulian MANEA, Contabil
In cazul in care proprietari spatiului sunt socrii, care au decedat, ce pot face ca dovada a spatiului ptr sediu PFA,
Dupa decesul socriilor cine e mostenitorul de drept al spatiului?
nu s-a facut succesiunea?
In cazul in care este un propietar in viata se face un contract de comodat cu drept de folosinta a "x" metri partati pusi la dipozitia PFA ca folosinta pt. activitatea desfasurata.Asa puteti deduce cota parte a ch. de utilitati.
alinpris a scris:

In cazul in care proprietari spatiului sunt socrii, care au decedat, ce pot face ca dovada a spatiului ptr sediu PFA,



Mostenitorii pot semna in calitate de proprietari.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sediu social firma danabengy danabengy Buna, am o intrebare: eu si sotul meu dorim sa infiintam o firma, dar nu avem sediu social. Avem o casa la tara care a fost a socrilor mei, ambii decedati, ... (vezi toată discuția)
Decontare asigurare rca cu contract de comodat vioviod vioviod Pt. a folosi masina patronului in interesul firmei am incheiat un contract de comodat . Atunci cand am platit sigurarea (RCA), firma de asigurari a taiat ... (vezi toată discuția)
Infiintare pfa - problema contract chirie + coduri caen iaugustin iaugustin Buna ziua, intentionez sa imi infiintez un PFA si am cateva nelamuriri: 1) Intentionez sa folosesc drept sediu pt PFA garsoniera unde tocmai m-am mutat ... (vezi toată discuția)