Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... infiintare pfa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

infiintare pfa

De ce acte am nevoie pentru infiintare pfa?sunt profesoara si vreau sa-mi fac pfa pentru meditatii.Ce taxe trebuie sa platesc?
Documentele necesare infiintarii PFA le gasiti aici:

[ link extern ]
Iulian MANEA, Contabil
In cazul in care proprietari spatiului sunt socrii, care au decedat, ce pot face ca dovada a spatiului ptr sediu PFA,
Dupa decesul socriilor cine e mostenitorul de drept al spatiului?
nu s-a facut succesiunea?
In cazul in care este un propietar in viata se face un contract de comodat cu drept de folosinta a "x" metri partati pusi la dipozitia PFA ca folosinta pt. activitatea desfasurata.Asa puteti deduce cota parte a ch. de utilitati.
alinpris a scris:

In cazul in care proprietari spatiului sunt socrii, care au decedat, ce pot face ca dovada a spatiului ptr sediu PFA,

Mostenitorii pot semna in calitate de proprietari.