Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare apartament in conditii speciale
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare apartament in conditii speciale

Buna ziua,
Se poate vinde un apartament, unde este in derulare un contract de inchiriere (cu o persoana juridica) daca va exista acordul scris al cumparatorului pt. preluare contract inchiriere (in conditiile existente in contract) ?

Este necesar si acordul chiriasului ?

Care sunt etapele ce trebuie parcurse / formalitatile ce trebuie indeplinite si UNDE ?

Costuri estimate ? (sau, procentual)

Va multumesc anticipat pt. amabilitatea / disponibilitatea de a-mi raspunde.
ContSters84851, utilizator
se poate vinde apartamentul inchiriat daca este acordul scris al cumparatorului
nu este necesar sa aveti acceptul chiriasului.. acesta trebuie doar notificat cu privire la schimbul de proprietar sa situ cui va plati pe viitor chiria
costurile va spune notarul