Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... registrul starii civile
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

registrul starii civile

Buna!
Tocmai ce am descoperit acest site si sper sa gasesc o rezolvare la problema mea de moment:)
Am incercat sa caut un site al registrului starii civile...dar nu am gasit.Mai exact,vreau sa stiu daca o persoana este casatorita sau nu,asta fara sa merg la primarie sa ma interesez.
Se poate afla asa ceva?
In ce calitate vreti sa beficiati de aceasta informatie si la ce va foloseste ea ?
nu, nu se poate afla asa ceva, inca...;) poate in viitor, dar nu acum.
Poate daca apelati la un detectiv particular, cine stie...
Cu detectiv sau fara, aceasta informatie o obtineti doar la oficiul starii civile de la primaria locului unde s-a nascut persoana, ori unde s-a casatorit (sau la Arhivele Nationale, daca persoana in cauza a fost nascuta inainte de 1905).