Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... partaj dupa divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

partaj dupa divort

Dupa divort fosta sotie a ramas in apartamentul cumparat in timpul casatoriei impreuna cu cei doi copii ai nostri. Apartamentul a fost cumparat la 3 luni dupa ce ne-am casatorit (acum 10 ani). Eu am contribuit cu 80%, bani obtinuti din vanzarea unui apartament proprietate personala achizitionat inaintea casatoriei, iar ea , cu 20%.Dar aceste cote nu sunt scrise nicaieri. Intrebarea mea este cum se imparte apartamentul la partaj? Are dreptul la 50%? Conteaza ca cei doi copii au ramas in ingrijirea ei ?
rickylaura, utilizator
deocamdata sta in apartamentul vostru:innocent: