Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... executare silita?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

executare silita?

buna seara. am un credit pentru nevoi personale contactat acum 4 ani, fara garantii mobiliare sau imobliare. creditul a fost declarat exigibil. este posibil ca banca sa imi puna in vanzare cota mea parte dintr-un apartament pe care il detin ?( am 1/4 din apartament, obtinut prin succesiune acum 15 ani). multumesc
multumesc tuturor pentru raspunsuri.
puteti sa vindeti cota dvs din imobil, celui sau celor care au 3/4 si astfel nu va mai fi executat silit acel imobil, iar pt diferenta vor pune poprire pe salariu
acum, mai depinde si de suma pe care o au de recuperat
Cred ca nu va cumpara nimeni cu sarcini.
baloi gica a scris:

Cred ca nu va cumpara nimeni cu sarcini.

ce sarcini?
ce inseamna " cu sarcini", va rog?
iar suma este in jur de 5.500 ron cu tot cu penalizari. poprire pe salar nu au cum sa-mi puna pentru ca sunt plecata din tara de cativa ani. am incercat sa vorbesc cu diveresele societati de recuperare care imi tot trimit scrisori pe adresa din ro ( se tot schimba societatiile ) dar au spus ca e mai dificil sa platesc daca nu sunt in tara si ca e mai bine sa trimit bani si sa-mi plateasca cineva. nu am incredere in asa ceva pentru ca am patit-o. cica prin transfer bancar e mai complicat, asa mi-i s-a spus.alte bunuri nu am in tara.