Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... transcriere masina
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

transcriere masina

Buna ziua va rog sa ma sfatuiti in urmatoarea problema Am cumparat o masina de la X..care a cumparato de la Y ..Am facut contact de vinzare cumparare amfacut asigurarea pe mine insa cind am ajuns la finante pt ca y sa puna stampila nu o poate ca are datorii la buget si nu are bani sa plateasca .Ce as putea sa fac avind invedere ca am o luna sa trancriu dosarul fiind inceput si nici X nu are bani sai plateasca datoriile Cum pot transcrie masina
platiti dvs datoriile lui x.. vedeti alta solutie?
de asta am apelat la dumneavoastra sa vad daca se poate rezolva altfel daca stiam eu o solutie nu va nmaistresam Va multumesc pt raspuns
Corect din partea vanzatorului, era ca, la data vanzarii autot., sa va inmaneze si certificatul fiscal. Acum, acest certificat nu-l veti putea obtine decat daca veti achita Dvs. datoriile vanzatorului.
Incercati sa discutati cu acesta incheierea unui contract de imprumut cu scopul stingerii datoriilor. Eventual sa scadeti din pretul autot. contravaloarea acestor datorii.

Bafta!