Forum Discuţii juridice Executare silită Executarea silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executarea silita

Buna ziua!
Pot fi executata de catre banca daca nu am platit 2 rate(intarzierea este de 80 de zile),desi eu nu mai lucrez si am transmis reprezentantilor bancii acest lucru?
Ideea e ca eu nu am niciun venit si nici vreo propietate pe numele meu si nici nu sunt casatorita.Ce se poate intampla?Multumesc!
Banca prin recuperator ,poate demara procedura de executare
Aspectele mentionate referitoare la lipsa locului de munca ,inexistenta veniturilor sunt nerelevante in raport de interesul creditorului ,de recuperare credit acordat
In scopul recuperarii creditului,banca prin recuperator va demara procedura executarii,recuperatorul va emite documente de instintare ,somatie si in final titlu executoriu
ynocentta, utilizator
Bineinteles ca va poate executa silit.
Garantati cu veniturile/bunurile prezente si viitoare.
Daca in prezent nu aveti nici venituri nici bunuri banca va astepta pana cand veti dobandi.