Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... furt in hipermarket, nu m-au prins. posibile urmari?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

furt in hipermarket, nu m-au prins. posibile urmari?

asta vara am fost in [hipermarket] si am furat niste chestii marunte, de mai multe ori. nu m-au prins. e posibil ca daca ma mai duc pe-acolo sa fiu oprita sau ceva de genul acesta?(nu in ideea sa ma duc sa mai fur inca o data). as vrea sa stiu daca exista riscul de a fi retinuta pe motiv ca am furat atunci.. din moment ce nu am primit nicio sesizare pana acum
ContSters20980, utilizator
Rugam ,respectati regulamentul forumului,nu postati nume de societati sau persoane
Daca pana in momentul de fata nu a-ti fost citata,rezulta ca fapta dvs a trecut neobservata,dar asumati-va responsabilitatea achizitionarii de bunuri,pe cale legala si nu uitati proverbul cu ulciorul
Ar avea dreptul sa va faca plangere penala dar nu se procedeaza asa.
daca ma mai duc pe-acolo vreodata, se poate sa ma recunoasca?

ynocentta : imi pare rau, n-am stiut

petrescucezar: nu, n-am vrut asta. am realizat ca ce am facut a fost rau. nu vreau sa mi se intample ceva. de altfel, daca as fi vrut sa ma laud, ma laudam in alta parte si nu aici.
Invatatura de minte pentru viitor si bucurati-va ca nu s-a soldat cu constatare si consemnare ,care ar fi avut alte consecinte
Este greu de descifrat rostul intrebarii,care pe langa o doza de imaturitate,probabil,proprie unei anume varste ,contine si o intrebare la care nu poate raspunde nimeni,pentru ca nimeni nu stie,daca ati fost inregistrata si nimeni nu poate sti,chiar daca ati fost inregistrata,care ar fi atitudinea celor din supermarket-ul respectiv.
O parere sincera:mergeti la alte magazine,decat la cel unde ati comis infractiuni si in general,este bine sa va tineti mainile in... buzunare