Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... furt in hipermarket, nu m-au prins. posibile urmari?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

furt in hipermarket, nu m-au prins. posibile urmari?

asta vara am fost in [hipermarket] si am furat niste chestii marunte, de mai multe ori. nu m-au prins. e posibil ca daca ma mai duc pe-acolo sa fiu oprita sau ceva de genul acesta?(nu in ideea sa ma duc sa mai fur inca o data). as vrea sa stiu daca exista riscul de a fi retinuta pe motiv ca am furat atunci.. din moment ce nu am primit nicio sesizare pana acum
ContSters20980, utilizator
Eu zic ca poti merge linistita.
Daca nu te-au prins,nu isi mai bat ei capul cu tine
Doar nu au o lista cu ``urmariti general``
r.gabi a scris:

O parere sincera:mergeti la alte magazine,decat la cel unde ati comis infractiuni si in general,este bine sa va tineti mainile in... buzunare

Adica vrea sa-ti spuna ca exista riscul minim ca cineva de la camere sa-ti fi retinut fizionomia si sa ai surprize neplacute.
Oricum daca mergi acolo si te intorci sa ne povestesti senzatiile traite.