Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general facilitati
Discuție deschisă în Contabilitate în general

facilitati

Buna ziua,
Va rog sa imi spuneti daca exista vreo lege aprobata sau vreo portita referitoare la
plata esalonata a datorilor catre stat acumulate intr-un an ??
Multumesc
Leti
Legea nu este inca aprobata, iar cat despre "portita" ce sa zic.. Cred ca cel mai bine ar fi sa mergeti in audienta la directorul adm.financiare la care sunteti arondata si sa incercati direct o esalonare, eventual si un recalcul al penalitatilor. Pentru ca daca nu s-au platiti datoriile de un an, cred ca majorari+penalitati=debit. Oricum se va vedea buna Dvs. intentie.