Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... poprire pe venit
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

poprire pe venit

dar p indemnizatia de crestere copil sa poate pune poprire?
nu,potrivit art.409(7) c.proc.civ alocatiile de stat si indemnizatiile pentru copii.....nu pot fi urmarite pentru niciun fel de datorii,avand o destinatie speciala
Cand ati fost actionat in instanta puteati cere termen de gratie pt esalonarea platilor.obligatia prin subrogare insemna ca actioneaza in numele creditorului.( intr'o exprimare nu tocmai juridica).Daca nu aveti niciun bun pe numele dumneavoastra nu va poate exacuta cel putin pana nu veti dobandi bunuri.Daca nu aveti bunuri nici pe numele dumneavoastra si nici pe numele sotiei (pt ca bunurile comune dobandite in timpul casatoriei sunt considerate bunuri comune) nu puteti fi exacutat.