Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... indemnizatia de crestere a copilului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

indemnizatia de crestere a copilului

sunt angajata cu carte de munca la o firma dar din octombrie 2009 am si un contract de prestari servicii.o sa nasc la sfarsitul lui mai2010.se va lua in calcul si venitul realizat din acest contract?
Da, cu conditia sa fi platit impozit si sa fie pe persoana fizica( dvs.)
La stabilirea bazei de calcul a indemnizatiei pentru cresterea copilului se iau in considerare toate veniturile profesionale supuse impozitului pe venit si realizate de persoana indreptatita.
Prin urmare, vi se vor cumula veniturile din salarii cu veniturile obtinute in baza contractului de prestari servicii.