Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... caldura afisata pe lista de plata
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

caldura afisata pe lista de plata

cum este corect sa fie afisata caldura pe lista de plata a cotelor de contribuţie la cheltuielile asociaţiei de proprietari: valoarea gigacaloriei sau valoarea /mp? Oricare ar fi varianta corecta, este in schimb si OBLIGATORIU afisarea ei pe lista de plata?
Exista obligativitatea legal prevazuta de catre ordinul nr 1969/2007 reglementari contabile pentru persoane juridice nonprofit,ca lista de intretinee ,pentru asociatiile de proprietari sa fie conform cod 14-6-28,care in rubrica finala - cheltuieli pe cota parte indiviza,incalzire ,obliga afisare baza de calcul cheltuiala
caldura se plateste la cota-parte, adica in functie de suprafata ap.
@aaa123
La ce "caldura" va referiti? Nu se intelege din intrebare ce vreti sa stiti.
In tabel, la rubrica Caldura, se afiseaza valoarea pe care o are un apartament de plata. In lei.
:offtopic:
Aveti doua topicuri deschise cu "caldura". Nu credeti ca e cazul sa va conformati rugamintii mele de a posta intr+un singur topic tot ce vreti sa stiti despre un subiect?
Aveti doua ID-uri @laurentiuo si @aaa123. Hotarati-va la unul singur si postati problema si topicul, nu ne mai derutati cu doua ID-uri si cu topicuri peste topicuri pe aceeasi problema.
Data viitoare va blochez topicul deschis sau vi-l sterg!
elga50, moderator