Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... teren in arenda
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

teren in arenda

daca am luat teren in arenda,trebuie inregistrate contractele de arenda in C.F?
Nu este obligatoriu dar este de preferat! In acest fel contractele de arenda devin opozabile fata de terti!
ok,inaca o intrebare---daca vreau sa mai cumpar teren agricol ,care nu este la CFsi-n parcela unde apare el pe titlu ,exista o alta socitate comerciala cu teren agricol in arenda,in baza documentatiei cadastrale,primarul il pune in posesie,conform Titlului sau tine cont de srl existent(care nu e intabulat pe pamant).