avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 786 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... teren in arenda
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

teren in arenda

daca am luat teren in arenda,trebuie inregistrate contractele de arenda in C.F?
Cel mai recent răspuns: savali10 , utilizator 23:17, 21 Martie 2010
Nu este obligatoriu dar este de preferat! In acest fel contractele de arenda devin opozabile fata de terti!
ok,inaca o intrebare---daca vreau sa mai cumpar teren agricol ,care nu este la CFsi-n parcela unde apare el pe titlu ,exista o alta socitate comerciala cu teren agricol in arenda,in baza documentatiei cadastrale,primarul il pune in posesie,conform Titlului sau tine cont de srl existent(care nu e intabulat pe pamant).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Titlu de proprietate Vasile42 Vasile42 In urma dezbaterii unei succesiuni s-a emis un titlu de proprietate in care celor doi mostenitori le revenea cate 1/2 din totalul de 2 ha teren ... (vezi toată discuția)
Titlu de proprietate faureva faureva Conform Legii fondului funciar mama mea a primit o suprafata de teren agricol de 8,30 ha pe care are un titlu de proprietate eliberat in anul 1999.Cand a ... (vezi toată discuția)
Identificare teren agicol DragosManea DragosManea Buna ziua In urma decesului soacrei mele am mostenit printre altele si un teren agricol extravilan de 1 ha in comuna Cosmesti judetul Galati. Pana la decesul ... (vezi toată discuția)