avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 580 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... va rog raspuns
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

va rog raspuns

in timpul preavizului pot depune sesizare catre i.t.m?#-o
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:54, 22 Martie 2010
Da
un preaviz de cite ori se poate emite?
Ultima modificare: Luni, 22 Martie 2010
andrei dinu , utilizator
Depinde ce se intampla cu preavizul inital.
Daca angajatul este cel care a depus preaviz, exista si posibilitatea ca el sa se revina asupra deciziei de demisie, poate faca o cere de anulare a preavizului de exemplui...dupa care poate sa dea altul cand doreste sa pleca. Cam acelasi lucru este si in cazul angajatorului.
andrei dinu a scris:

un preaviz de cite ori se poate emite?


Instiintarea de intrare in preaviz se emite o singura data...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Demisie cu preaviz cristina mc cristina mc Buna ziua. Am si eu o intrebare. Astazi mi-am dat demisia cu preaviz 15 zile. Cand trebuie depusa demisia la Camera de Munca? In ziua in care s-a facut ... (vezi toată discuția)
Solicitare sfat Li_Ra Li_Ra Buna ziua, Doresc sa va supun atentiei urmatoarea situatie: O persoana angajta la o firma din Bucuresti se hotaraste sa-si dea demisia din motive ... (vezi toată discuția)
Desfiintare post doar verbal V-Gabi V-Gabi Buna ziua Sunt angajata momentan al o firma. In data de 16 Iunie am fost anuntata verbal ca in birou trebuie sa ramana doar unul singur si unul sa plece adica ... (vezi toată discuția)