Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... va rog raspuns
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

va rog raspuns

in timpul preavizului pot depune sesizare catre i.t.m?#-o
Da
un preaviz de cite ori se poate emite?
andrei dinu , utilizator
Depinde ce se intampla cu preavizul inital.
Daca angajatul este cel care a depus preaviz, exista si posibilitatea ca el sa se revina asupra deciziei de demisie, poate faca o cere de anulare a preavizului de exemplui...dupa care poate sa dea altul cand doreste sa pleca. Cam acelasi lucru este si in cazul angajatorului.
andrei dinu a scris:

un preaviz de cite ori se poate emite?

Instiintarea de intrare in preaviz se emite o singura data...