avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 763 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Buna ziua!`
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Buna ziua!`

Cine ma poate ajuta, va rog! Caut de ceva vreme, Ordinul nr.1330/C/1999 si nu-l gasesc; am vizitat tot felul de site-uri de drept, inclusiv site-ul Ministerului Justitiei, si Indaco Lege...dar, nimic, nu l-am gasit. Daca stie cineva vreo sursa, ceva (orice) care sa ma duca la acest Ordin...
Va multumesc, anticipat!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:11, 22 Martie 2010
Ordinul pe care il cautati este dat doar pentru punerea în aplicare a Legii nr.7/1996, prin Ordinul Ministrului Justitiei nr.1330/C/25.06.1999, binenteles asta daca va ajuta cu ceva. Mai puteti accesa - Legislatie privind cadastrul si publicitatea imobiliara, unde veti gasi mai multe modificari legislative privind cadastrul si publicitatea imobiliara.
~ Conținut șters la cerere ~
Instrucţiunile privind înfiinţarea noilor cărţi funciare cu caracter nedefinitiv aprobate prin Ordinul Ministrului Justiţiei nr.1330/C/1999, nu au fost publicate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Obligativitate intabulare Iulian81 Iulian81 Buna ziua! Puteti sa-mi spuneti va rog de la ce data si prin ce lege a devenit intabularea obligatorie si s-a inlocuit vechiul sistem??? (vezi toată discuția)
Am nevoie de legea intabularii dreptului de proprietate Ionut Bondarenco Ionut Bondarenco buna ziua! am si eu nevoie de legea intabularii dreptului de proprietate. o caut, dar nu o gasesc. ma puteti ajuta, va rog? am inteles ca ar fi 115/1938 (vezi toată discuția)
Putin ajutor va rog jaab jaab Buna seara! Am mostenit o bucata de 62 m/p pe care sunt construite garaje (teren gestionat de primarie pana acum) Am luat legatura cu cei care au acum ... (vezi toată discuția)