Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Buna ziua!`
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Buna ziua!`

Cine ma poate ajuta, va rog! Caut de ceva vreme, Ordinul nr.1330/C/1999 si nu-l gasesc; am vizitat tot felul de site-uri de drept, inclusiv site-ul Ministerului Justitiei, si Indaco Lege...dar, nimic, nu l-am gasit. Daca stie cineva vreo sursa, ceva (orice) care sa ma duca la acest Ordin...
Va multumesc, anticipat!
Ordinul pe care il cautati este dat doar pentru punerea în aplicare a Legii nr.7/1996, prin Ordinul Ministrului Justitiei nr.1330/C/25.06.1999, binenteles asta daca va ajuta cu ceva. Mai puteti accesa - Legislatie privind cadastrul si publicitatea imobiliara, unde veti gasi mai multe modificari legislative privind cadastrul si publicitatea imobiliara.
~ Conținut șters la cerere ~
Instrucţiunile privind înfiinţarea noilor cărţi funciare cu caracter nedefinitiv aprobate prin Ordinul Ministrului Justiţiei nr.1330/C/1999, nu au fost publicate.