Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... denunt politie
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

denunt politie

Buna ziua,

Nu, pentru asta a venit sigur, i-a aratat bunicului hartia de mana pe care am facut-o.Ok, face la tribunal dar daca eu nu am de unde sa platesc, am si banca neplatita, sunt in concediu pentru cresterea copilului si sotul nu are serviciu.Imi poate fixa o rata ceva, nu am de unde.Am pierdut tot, masina, mobila ce sa imi mai executeca nu mai am nimic.

Va multumesc

Poesia74, utilizator
finalul cel mai rau: obligarea, pe calea instantei la plata sumei imprumutate, eventual executarea silita pentru recuperarea acesteia. nu vad si nu inteleg rolul politiei in aceasta problema.
catalin ciobanu a scris:

finalul cel mai rau: obligarea, pe calea instantei la plata sumei imprumutate, eventual executarea silita pentru recuperarea acesteia. nu vad si nu inteleg rolul politiei in aceasta problema.

domnul consilier are dreptate..nu are nici un rol politia in aceasta problema.. paote va cautat pentru altceva..
Politia nu poate participa la recuperari de debite ale persoanelor fizice de la alte persoane fozoce.
Banuiesc ca,actele privind imprumultul nu sunt pe suma real imprumutata,ci pe o suma mai mare,plus niste dobanzi.
In baza unor astfel de acte,cel caruia ii datorati bani,va va da in judecata,o actiune,perfect admisibila si apoi va va executa cu privire la suma datorata,in principal pe bunuri mobile si imobile