Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 cod CAEN - diriginte de santier
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

cod CAEN - diriginte de santier

buna seara ....cine poate sa ma ajute si pe mine... rog, spuneti-mi si mie care este codul CAEN pentru diriginte santier in constructii?
multumesc anticipat !
Ba nu e OK deloc, 7112 nu mai reprezinta nimic dupa noul cod CAEN, ref.2.
Dca urmariti sectiunea F din CAEN revizuit, veti observa ca acolo se trateaza activitatile din constructii, diviziunea 41, 42, 43.
Pentru PFA trebuie sa dovediti ca aveti pregatire in domeniu.
Cod CAEN 7112, include:-Activitati de inginerie si activitati de consultanta, printre altele, pentru:
-realizarea de proiecte privind ingineria civila, hidraulica si de trafic;
-activitati de supraveghere a terenurilor si delimitarilor:
-activitati de supraveghere de adancime;

Daca ai diploma de inginer constructor poti sa fi PFA cu CAEN 7112 si sa te angajezi diriginte de santier.
Varul meu este inginer constructor, autorizat PFA cu cod CAEN 7112, si are contract pentru diriginte de santier.
Pentru "procmarci" : va recomand sa studiati CAEN, Clasificarea activitatilor din economia nationala-CAEN Rev.2. Explicat si comentat-Editura Morosan.
Cu stima
Mihail Cazacioc, Consilier juridic