Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... proces judecatorie
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

proces judecatorie

Buna seara. Am castigat in parte procesul la judecatorie(anulare proces verbal de contraventie lg.12/90) si in urma recursului depus la tribunal de partea adversa , acestia au castigat prin admiterea recursului si desfiintarea sentintei data de judecatorie in favoarea mea. Mai am vreo cale de atac la o instanta superioara? Multumesc
daca pe sentinta emisa in urma recursului scrie irevocabil, este destul de clar ca nu mai puteti face nimic...:wassat:
Din pacate, nu. Nu exista institutia recursului la recurs.
Recursul este ultima cale de atac ordinara.
In cazul plangerilor contraventionale, singura cale de atac este recursul. ;)
Multumesc