Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... zile libere legale - compensare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

zile libere legale - compensare

Ce se intelege prin " compensarea cu timp liber corespunzator" prevazut in art. 137 avand in vedere interpretabilitate paragrafului. De unde pot deduce ca aferent zilei lucrate intr-o zi de sarbatoare legala am dreptul ca si compensare de 2 zile si nu de una singura?
Aveti dreptul la o singura zi ca si compensare, in cazul in care veti fi platit pentru acea zi veti primi o plata dubla.