Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Intocmire factura
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Intocmire factura

Buna dimineata!
Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema: trebuie facturat un serviciu catre o fundatie cu sediul in SUA si cod bancar in Romania, de nerezident. Ce conditii trebiue indeplinite pentru a factura respectivul serviciu? Este aceeasi procedura ca cea a intocmirii unei facturi pentru un client din Romania?
Multumesc~
ce fel de serviciu?
servicii de catering ( include livrarea de bunuri: mancare)
multumesc
ART 133 ALIN 5 LIT D
veti factura cu tva.
danike, utilizator