Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... s-a schimbat formularul cim?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

s-a schimbat formularul cim?

am auzit ca trebuie schimbat formularul contractului de munca.este adevarat?
Deocamdata a ramas la fel.
Modelul-cadru al contractului individual de muncă a fost aprobat şi constituie Anexa Ordinului Ministerului Muncii şi Solidarităţii Sociale nr. 64/2003, publicat în Monitorul Oficial nr. 139 din 04.03.2003, modificat prin Ordinului Ministerului Muncii şi Solidarităţii Sociale nr. 76/2003, publicat în Monitorul Oficial nr. 159 din 12.03.2003.