Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediul de odihna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediul de odihna

Daca lucrez de 4 luni la o firma la cate zile de concediu de odihna am dreptul?
multumesc
Daca aveti 4 luni in firma , inseamna ca sunteti angajat cel putin din 1 decembrie 2009 . Daca veti lucra tot anul 2010 in aceasta firma , puteti in luna iulie sa va efectuati toate cele 23 de zile lucratoare cat srie in cim. Munai daca aveti de gand sa plecati, limitati-va la 23/12*6 luni(ian-iunie)= 11 zile si eventual 2 zile pentru luna decembrie 2009 lucrata si pentru care sigur nu ati luat co .