Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... plata pensie intretinere
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

plata pensie intretinere

Printr-o sentinta civila mi s-a stabilit pensie de intretinere minor. De 6 luni, fostul meu sot nu a mai virat aceasta obligatie si am depus plangere la politie. Dupa 3 luni, ma duc la politie sa vad care este stadiul si ei imi spun ca fostul sot s-a mutat (dar nu si-a schimabat adresa in cartea de identitate) si ei nu stiu cum sa dea de el. Ce ma sfatuiti sa fac, unde ma pot adresa ca sa pot primi drepturile stabilite de catre instanta?
ei detin evidenta populatiei, ei trebuiesa-l caute.
dvs puteti face o actiune in pretentii ca sa va recuperati suma.