Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... cadastru
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

cadastru

Buna ziua,
As vrea sa stiu daca se poate face cadastru unui apartament care titlu executor si un dosar pe rol.
Va multumesc
Cadastrul se poate face, este practic o schita a imobilului intocmita in urma masuratorilor.
Va multumesc pentru raspuns.
Cadastrul, dar intabularea?
:) stiam ca va veni si intrebarea aceasta.
De principiu, se poate intabula, dar incheierea de intabulare va mentiona sarcinile existente sau interdictiile incrise in cartea funciara ( daca exista).
Va multumesc,
As vrea sa mai stiu daca se plateste in plus pentru aceste sarcini in afara de taxa normala?
Cu placere.
Nu.