avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 538 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... cadastru
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

cadastru

Buna ziua,
As vrea sa stiu daca se poate face cadastru unui apartament care titlu executor si un dosar pe rol.
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Ana-Maria Dutescu , Avocat 12:21, 27 Martie 2010
Cadastrul se poate face, este practic o schita a imobilului intocmita in urma masuratorilor.
Va multumesc pentru raspuns.
Cadastrul, dar intabularea?
:) stiam ca va veni si intrebarea aceasta.
De principiu, se poate intabula, dar incheierea de intabulare va mentiona sarcinile existente sau interdictiile incrise in cartea funciara ( daca exista).
Va multumesc,
As vrea sa mai stiu daca se plateste in plus pentru aceste sarcini in afara de taxa normala?
Cu placere.
Nu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cadastru in loc de proiect?! maryan27 maryan27 Buna ziua. Daca intocmesc cadastrul si intabularea locuintei deja construite, pot adauga inca o anexa in cadastru, respectiv baie si bucatarie, \"lipite\" de ... (vezi toată discuția)
De pot afla ca un imobil nu are asupra lui sarcini? Iulian81 Iulian81 Buna ziua! As dori sa stiu daca in afara de extrasul de carte funciara si intabulare mai exista vreo metoda in a afla daca asupra unui imobil exista sarcini, ... (vezi toată discuția)
Intabulare apartament mostenit andra68 andra68 Buna ziua, Problema mea este urmatoarea: In urma decesului verisoarei noastre, eu impreuna cu inca doi veri am mostenit un apartament.Succesiunea s-a ... (vezi toată discuția)