Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Sucursala in Romania
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Sucursala in Romania

Cum se tine contabilitatea unei sucursale din Romania a unei societati din UE.?
Contabilitatea firmelor care activeaza in Romania, indiferent daca sunt romanesti sau nu, tin contabilitatea conform legilor contabile din Romania si celor comunitare.
Cu stima.
Pe langa contabilitate conform normelor din Romania , mai trebuie tinut cont de vre-o norma UE?
A fost valabil OMFP nr.1752/2005 in conformitate cu Directivele UE., dar am inteles ca s-a abrogat de curând.
Cu stima.