Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Societate in dizolvare sau insolventa. Cum pot obtine ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Societate in dizolvare sau insolventa. Cum pot obtine drepturile banesti cuvenite?

Daca societatea al carei angajat am fost intra in dizolvare sau insolventa, care este procedura prin care pot obtine drepturile banesti cuvenite (salariu pt. perioada de preaviz + salariu compensatoriu cf. art.78 CCMUN)?
Va veti inscrie in masa credala.
Daca societatea al carei angajat am fost intra in dizolvare sau insolventa

Pai care este speta dizolvare sau insolventa ??
Dizolvare, din cate am auzit.