avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2031 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Societate in dizolvare sau insolventa. Cum pot obtine ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Societate in dizolvare sau insolventa. Cum pot obtine drepturile banesti cuvenite?

Daca societatea al carei angajat am fost intra in dizolvare sau insolventa, care este procedura prin care pot obtine drepturile banesti cuvenite (salariu pt. perioada de preaviz + salariu compensatoriu cf. art.78 CCMUN)?
Cel mai recent răspuns: EddieM , utilizator 15:36, 29 Martie 2010
Va veti inscrie in masa credala.
Daca societatea al carei angajat am fost intra in dizolvare sau insolventa


Pai care este speta dizolvare sau insolventa ??
Dizolvare, din cate am auzit.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariu compensatoriu ContSters113138 ContSters113138 am primit decizia de desfacere a Contractului de Munca in urma desfiintarii postului; este vorba despre o concediere colectiva; ce sanse sunt sa putem ... (vezi toată discuția)
Reducere post - salarii compensatorii ? raluiulia raluiulia Buna ziua, in momentul actual sunt angajata la o firma aflata in insolventa , care mi-a redus postul cu trimitere in somaj. Sunt in perioada de preaviz ... (vezi toată discuția)
Drepturi banesti tyna050286 tyna050286 lucrez la privat si am fost concediata pe motiv ca se reorganizeaza activitatea firmei la care am lucrat. sunt in preaviz incepand cu data de 12.05.2010 pa pe ... (vezi toată discuția)