Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Drept de conducere
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Drept de conducere

Buna seara .
Va rog sa imi furnizati si mie un model de cerere catre parchet prin care sa solicit acordarea dreptului de circulatie in urma retinerii permisului de conducere , ca urmare a consumului de alcool cu intocmire dosar penal , valoare alcoolemie in sange 0,83 la mie.
Va multumesc .
Nu e chiar asa de simplu. Dovada care v-a fost data e fara drept de circulatie. Dupa trei luni puteti incerca o actiune in instanta insa o sa va trebuiasca un avocat care se pricepe...

eu as merge pe o recalculare. Care a fost valoarea celei de a doua probe? sau ati refuzat-o?