avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2000 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... actualizare date in cartea de munca.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

actualizare date in cartea de munca.

Am si eu o intrebare,
Am lucrat 2 ani la Firma A cu carte de munca.
Dupa o pauza de 6 luni m-am angajat la Firma B unde am stat 1 an dar fara sa duc cartea de munca (avand totusi contract de munca pe perioada nedeterminata),
Acum o sa incep lucru la Firma C.
Ce trebuie sa fac ca sa nu pierd vechimea din perioada cat am fost angajat la Firma B?
Cel mai recent răspuns: Cristina Voicu , Avocat 22:37, 30 Martie 2010
Solicitati adeverinta de la ultimul loc de munca si operarea acesteia in carnetul de munca la firma C,daca detine personal autorizat sa opereze in carnetele de munca ,daca nu, la ITM
luati adev de la ultimul loc de munca sau ITM si mergeti la firma actuala si va vor trece ei in carnetul de munca

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Completare carte munca ncris78 ncris78 Am lucrat acum 3 ani la o societate comerciala, timp de 6 luni. Dupa aceea m-am angajat la o alta societate. Cartea mea de munca este la mine, dar nu este ... (vezi toată discuția)
Carte de munca pierduta raztud raztud Buna ziua Zilele trecute am pierdut (mi-a fost furata o geanta cu acte) cartea de munca. Am fost la ITM si mi-a spus sa duc \"adeverinte cu vechimea\" la noul ... (vezi toată discuția)
Completarea carnetelor de muncã Laura Vasilescu Laura Vasilescu Bună ziua, tuturor, Aş vrea să aduc în discuţie următoarea situaţie: Salariatul nou angajat aduce o adeverinţă de vechime pentru o perioadă ... (vezi toată discuția)