Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... actualizare date in cartea de munca.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

actualizare date in cartea de munca.

Am si eu o intrebare,
Am lucrat 2 ani la Firma A cu carte de munca.
Dupa o pauza de 6 luni m-am angajat la Firma B unde am stat 1 an dar fara sa duc cartea de munca (avand totusi contract de munca pe perioada nedeterminata),
Acum o sa incep lucru la Firma C.
Ce trebuie sa fac ca sa nu pierd vechimea din perioada cat am fost angajat la Firma B?
Solicitati adeverinta de la ultimul loc de munca si operarea acesteia in carnetul de munca la firma C,daca detine personal autorizat sa opereze in carnetele de munca ,daca nu, la ITM
luati adev de la ultimul loc de munca sau ITM si mergeti la firma actuala si va vor trece ei in carnetul de munca