avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 570 soluții astăzi
Forum Activitate illeanac

Activitate illeanac

Buna ziua,
Posesorul unui libret CEC de economii cu dobanda si castiguri in autoturisme din anul 1991 in valoare de 5000 lei vechi, poate beneficia de prevederile Legii nr. 19/2016 care completeaza OUG 156/2007 ? Am fost la institutiile care sunt trecute in lege si nu am primit nici un raspuns, motivand ca nu au cunostinta de aceasta lege si ca nu au primit nici o notificare in acest sens. Cum este posibil asa ceva cand legea a fost publicata in Monitorul Oficial nr. 171/07.03.2016. Multumesc !
Răspuns la discuția pensionare
Multumesc
Discuție pensionare
Buna ziua in cat timp de la primirea deciziei de pensionare poate veni cuponul si pensia daca decizia a fost emisa pe 25 iunie 2015
Multumesc
Buna ziua
Sunt nascuta in data de 25 aprilie 1955 si conform legii ultima zi de lucru este 25 mai 2015 as vrea sa stiu cand trebuie sa depun dosarul de pensionare. Multumesc !
Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti cum se poate face avansarea dupa terminarea unei facultati daca acum sunt referent, clasa III grad profesional superior, gradatia 5, clasa de salarizare 30.
Va multumesc !
Discuție executare silia
Buna ziua,
Am fost executata silit pentru plata neplata unei cheltuieli de judecata. Am achitat in urma somatiei suma respectiva. Cum procedez pentru stingerea creantei ?
Va multumesc
Buna ziua,
As vrea sa stiu daca concediul acordat mamelor pentru cresterea copilului pana la 2 ani este considerata vechime in munca
Multumesc
Buna ziua,
pentru un coleg In luna octombrie 2011 implineste 63 de ani, am 39 de ani si 2 luni de cotizare si are 2 ani stagiu militar satisfacut. Cand poate depune dosarul de pensionare?
Multumesc
Va multumesc
Buna ziua,
Va rog sa-mi raspundedti pentru un coleg daca poate iesi la pensie.Esta nascut la data de 28.10.1948 si are vechime in munca 37 de ani si 6 luni