avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 707 soluții astăzi
Forum Activitate sorintudor

Activitate sorintudor

Răspuns la discuția cine ma ajuta?????????????????
Multumesc de raspuns,el are si o situatie speciala a sanatatii, sufera de o pareza,din cate am citit pe site-ul Ministerului de Externe al Angliei nu exista un tratat de extradare intre cele doua tari,nici intre Romania si Emiratelele Arabe Unite.
Fratele meu poate cere ispasirea pedepsei in tara?
Care ar fi lucrurile de care ar depinde extradarea lui?
Va multumesc frumos pentru raspunsuri
Răspuns la discuția cine ma ajuta?????????????????
Buna ziua,am o problema,fratele meu este judecat in Anglia pentru o infractiune comisa in Dubai,se poate cere comutarea executarii pedepsei in Romania?Va rog frumos astept un raspuns.
Consulatul roman din Londra ne poate ajuta?
Va mai precizez ca l-au retinut imediat ce a aterizat avionul si nu poate lua legatura nimeni cu el,sotia sa este disperata nu stie ce sa faca,nestiind nimic de fratele meu,va rog frumos sa ma ajutati,va rog frumos sa imi spuneti unde as putea sa ma adresez pentru un ajutor,ce solutie as putea gasi,numai sa nu il trimita in Dubai
Discuție extradare
Daca un cetatean roman este retinut pentru o infractiune pe teritoriul altei tari decat cea in care a savarsit infractiunea,ce se intampla cu acesta?
Este extradat in tara unde s-a produs infractiunea si judecat acolo?
Este judecat in tara unde a fost prins?
E adus in Romania si judecat aici?
Va intreb?
Va multumesc anticipat
va multumesc,deci nu o sa beneficieze:">
buna ziua,
as vrea sa va intreb daca sotia poate beneficia de Indemnizatia pt. cresterea copilului daca este angajata de pe 7 octombrie 2009 si ar trebui sa nasca pe 20-25 septembrie,
va multumesc
buna ziua,
as vrea sa va intreb daca sotia poate beneficia de Indemnizatia pt. cresterea copilului daca este angajata de pe 7 octombrie 2009 si ar trebui sa nasca pe 20-25 septembrie,
va multumesc

Răspuns la discuția cazier
buna ziua,as vrea sa va intreb daca o persoana mai are cazierul patat pentru o fapta de furt comisa la varsta de 16 ani impliniti,acesta fiind pedepsit cu amenda penala,de atunci trecand 12 ani,va multumesc