avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 561 soluții astăzi
Forum Activitate biancaga

Activitate biancaga

Buna ziua,
Tocmai ma confrunt, din punct de vedere al Dept. HR, cu o situatie noua: colaborator cu contract PS, PFA, care ramane in concediu de maternitate.
Eu ce am de facut in aceasta situatie?
Act aditional de intreruperea contractului de PS? Daca da, cum trebuie el sa "sune"?
Stiu ca are dreptul la 126 zile concediu (lauzie, fiindca de sarcina nu si-a luat), dar daca sta mai mult, actul aditional e suficient?
Chiar nu stiu cum sa "descurc" problema.
:">
Merci
adresa email: bianca261069@yahoo.com
pentru Fisa Post "analist date" si "operator introducere date"
:">
Hello all!
In urma unui control de la ITM la firma la care lucrez (IT-software), am primit un avertisment pentru fisele de post la 2 dintre categoriile de angajati: "data entry" si "data research" , respectiv "operator introducere date" si "analist date".
Pentru maine trebuie sa le am gata, si am neglijat problema, fiind in concediu...
MA POATE AJUTA CINEVA IN ACEST SENS, VA ROG???
Se pare ca sunt niste reglementari noi, din anul 2010, vis a vis de normele de siguranta si sanatate in munca, care trebuie sa apara in fisele de post??
Colaboram cu o firma care se ocupa de aceste aspecte pentru noi, dar raspunderea e a mea, asa ca daca are cineva modele de fise de post complete, il rog sa ma salvezee penibilitatea zilei de maine, cand trebuie sa prezint fisele refacute...
Multumesc anticipat tuturor!
asta inseamna sa vinzi la pretul de achizitie...
nu ma ajuta prea tare
merci, oricum
Am un stoc mare de marfa.
Deoarece activez in domeniul IT, marfa s-a depreciat valoric
E vreo modalitate sa o pot vinde sub pretul de achizitie ?
Contabilul firmei spune ca nu !
Most apreciated...
Imi cer scuze ca insist, dar nu m-am lamurit !
Vreau sa cumpar(srl fiind) o masina de la o persoana fizica.
Pot face asta, e legal ?
Daca ma poate lamuri cineva ce trebuie sa fac, mai ales ca trebuie sa creditez firma in acest scop.
Multumesc mult!
Scuze....da, SC doreste sa cumpere de la PF.
Buna ziua!
E legal?
Daca da, doresc si cateva amanunte legat de procedura
Multumesc
Buna ziua!
DORESC SA RENUNT LA UN CONTRACT DE LEASING auto, cat mai rapid si cu cat mai putine probleme...motivul : nu-mi mai permit sa platesc rate. E vb de contract cu Porsche Leasing.
Daca sunt la zi cu ratele, si doresc sa renunt la contract, care e cel mai pesimist scenariu ?
Merci mult