avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 863 soluții astăzi
Forum Activitate Bobi1975

Activitate Bobi1975

Răspuns la discuția DESPRE CONCEDIERE
Multumesc!
Buna ziua!
Am fost instiintat ca voi fi concediat.Problema mea este ca pe data de 31.01.2011 am semnat un preaviz in care este trecut faptul ca perioada de preaviz(20 zile) incepe la data de 20.01.2011 si expira la data de 16.02.2011.
Este corect ce se intampla?Sau perioada de preaviz trebuie sa inceapa in mod normal de la luarea la cunostinta si semnarea preavizului, mai exact 31.01.2011?
Multumesc mult , am recuperat banii!=D>
Buna ziua!
Va rog mult sa ma ajutati si sa ma indrumati cum sa fac sa pot recupera banii consemnati pentru cautiune intr-un dosar avand ca obiect contestatie la executare.
Am avut o contestatie la executare si solutia este:
"Admite contestatia la executare si anuleaza actele de executare.
Respingerea cererea de suspendare a executarii ca ramasa fara obiect.
Cu recurs"
Ma gandesc ca pot recupera banii consemnati pentru cautiunea!
Puteti sa ma indrumati?
Va multumesc mult pentru ajutor!
Buna ziua!In 1989 am primit donatie de la mama, o casa de locuit, iar terenul aferent casei, care era in acte de 250mp,scrie ca trec in proprietatea statului, eu avand doar un drept de folosinta asupra lui.Realitatea este ca , curtea are 1200 mp.Intrebarea mea este:
Mai pot obtine Ordinul Prefectului pe teren in acest moment?
Daca da, pe ce suprafata de teren?
De ce acte am nevoie si unde trebuie sa le depun?

Va multumesc tuturor pt timpul acordat,lecturarii intrebarii mele.Sarbatori fericite!!!!:help:
Răspuns la discuția contract imprumut
Va multumesc mult !!!!!!
Am un contract de imprumut incheiat la notariat .
Desi termenul de rambursare a trecut, cel pe care l-am imprumutat cu bani nu doreste sa-i mai restituie.
Nu prea am ce sa execut la el, pentru ca nu are nimic.
Intrebarea mea este daca pot sa-i fac plangere penala pe inselaciune.
Multumesc pentru ajutor.
Buna ziua!
Am un certificat de mostenitor incheiat in februarie 2004.Anul asta avand o discutie cu fratii mei, si citindu-l mai bine am constatat ca , cotele noastre sunt inegale.Intrebarea mea este:pot cere anularea lui in instanta pentru stabilirea cotelor, pentru fiecare in mod legal?Sau ce ma sfatuiti sa fac?
Va multumesc mult pentru ajutor