avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 840 soluții astăzi
Forum Activitate Aditza22_83

Activitate Aditza22_83

Buna ziua,
Am deschis o firma si am aflat ca nu pot fi platitoare decat daca parcurg mai multi pasi....sa vina garda in control......
Problema este ca eu nu am activitate la sediu, domeniul este 4120-prestari serv la beneicir constructii....ce fac in cazul asta?????
Daca astept pana se face cifra 35.000 eur tot vine in control sau este mai usor asa?
Ce pot sa fac pt ca eu trebuie sa dau facturi cu tva la clienti

Multumesc
Buna,
Am pierdut( mai degaba furat) toate actele masinii.....toate, carte de identitate , talon , tot.....mai am doar polita RCA si CASCO. Ce trebuie sa fac acum....tre sa inmatriculez masina din nou....sa merg la rar.....poate sa ma ajute cineva cu pasii care tre sa-i fac......multumesc
Buna ziua,

Am o masina pe firma pe care vreau sa o foloseasca inginerul meu.....ce acte se fac? se face un PV de predare? puteti sa-mi dati niste formulare?

Multumesc mult
deci trebuie neaparat sa aibe si adeverinta medicala? sau trebuie sa-i facem noi controlul medical?...............
Buna ziua,
De curand mi-am deschis o socitate de constructii. Am angajat o firma care sa ne tina contabilitatea , dar am impresia ca o face foarte bine. de exemplu mi-a spus ca dosarele de personal trebuie sa stea la biroul nostru. OK. le tinem, dar nu avem decat ctr de munca .....nu ar fi trebuit sa fie si PSI, fisa post, examen medical............

De ce acte am nevoie la dosarul meu de personal pt fiecare angajat ca sa nu fie probleme?

Multumesc mult
Buna ziua,
va rog mult de tot daca puteti sa-mi trimiteti fisa de post pentru fierar betonist, am cautat pe forum dar nu am gasit

Multumesc anticipat
Ma intereseaza si pe mine o Lege, ordonanta unde sa gasesc si eu termenele de arhivare a documentelor.....sa stiu de ex. ca dosarul de facturi se pastreaza 3 ani, cel de contracte atatia ani.....
Va rog sa imi scrieti ca imi trbuie urgent
Multumesc
Discuție Carte de munca
Sunt angajata la o firma de peste 1 an si nu am carte de munca. Pe contract sunt trecute 2 ore /zi. Ar trebui sa imi faca carte de munca sau nu...Sefa imi spune ca s-a schimbat codul muncii si nu se mai fac Carti de munca dar din cate m-am intersat inca se mai fac. va rog frumos sa ma ajutati. va multumesc!