avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1109 soluții astăzi
Forum Activitate JIDVEI

Activitate JIDVEI

Discuție Succesiune
Mama si cu Tata au o proprietate detinuta in cote egale tata a decedat ce cota revine mamei si ce cote ne revin mie si fratelui meu.
Răspuns la discuția Propritate cu alte doua rude
Eu doresc rezolvarea pe cale amiabila asta inseamna sa fim toti 3 de acord cu vanzarea unor parcele la cel mai bun pret al pietei ex o parcela are 5000 mp cu o deschidere de 16 ml parcela aceasta la momentul asta sar vinde cel mai bine pentru ca sa construit in zona,iar da instanta castig asupra numai unei parcele din cele 4 pe care le avem suprafta totala este de 15000mp care sar inparti in 3
Buna ziua as avea si eu o intrebare?Am 4 parcele din titlu de propritate pe care le detin inpreuna ca alte 2 rude,una dintre rude a-mi spune ca deschide proces pentru inpartire, se poate ca prin proces sai dea numai o singura parcela,sai ai da partea din fiecare parcela?VA MULTUMESC
Am o datorie la banca pe care nu o mai pot plati. Daca trec casa pe copii, banca imi poate pune sechestru pe casa? Casa nu a fost girata.
Pot sa le fac copiilor Contract de Vanzare Cumparare,ambi sunt minori
Sunt persoana cu handicap gr 1 detin permis de conducere,si as dori sa stiu daca platesc taxa auto,nu am handicap locomotor
ACUM 3 LUNI AU INCEPUT VANZREA TERENURILOR AFERENTE CASELOR CAT SI CEL DE SUB CAS, SAU VANDUT LA 1,51 LEI MP DUPA CE TOTI LUCRATORI DIN PRIMARIE AU LUAT ACESTE TERENURI SI ALTII CU RELATI LA PRIMARIE,CAT SI PRIMARU AU INCEPUT VANZAREA CATRE PROSTII DAR SURPRIZA ACUM MP SE VINDE LA 5,61 LEI MP.ITREBARE CE SE POATE FACE IN ACEST CAZ?