avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 672 soluții astăzi
Forum Activitate Cindea Gabriel

Activitate Cindea Gabriel

evilyuyu a scris:

Prietenul era...nu l'au lasat politisti sa conduca el (cand a vrut sa se urce la volan unul din ei a zis "mars mah in "aia" mea in dreapta si lasa'l pe el) , erau 2 politisti , parcarea este in fata blocului care locuiesc, am 20 de ani iar in declaratie am scris ce s'a intamplat exceptand partea ca am condus la sectie...cred k m'au pus sa conduc pt. a avea ceva la mana in cazul in care nu vroiam sa recunosc sau ceva; dar nu mi se pare normal k nu mi'au dat copie dupa actele alea... dak e asa ei puteau sa mai bage ceva pe acolo fara sa stiu eu.
A si inca o intrebare: dak iau permisul saptamana viitoare se poate sa mi'l anuleze sau ceva dupa ce se rezolva?

Mi se pare absurd ca politistii sa va oblige sa conduceti pana la sectie,neavand permis.Ar fi trebuit sa refuzati categoric.
Doi la mana,cum adica nu v-au lasat sa vedeti actele pe care le semnati?
Le-ati solicitat si au refuzat sa va dea voie sa cititi?,pentru ca asa ceva este ilegal.
Daca locul de parcae era al dvs,si spuneti ca nu ati condus decat foarte putin,s-ar putea sa aveti o portita,pentru ca legea spune clar "Condusul in locuri PUBLICE neavand permis de conducere se considera infractiune..."
Si banuiesc ca in acea declaratie ati specificat si faptul ca v-au fost aduse injurii de catre organele de politie,si categoric ar fi trebuit sa specificati si ca ati fost silit sa conduceti pana la sectie.
Răspuns la discuția Sorin Olariu
Geniale epigrame..
Se pare ca avem onoarea de a fi vizitati de insusi autorul in persoana=D>
Răspuns la discuția Ce este democratia ?
marius cioca a scris:

Pareti tanar. Oricum se vede ca nu stiti ce inseamna comunism. Din acest punct de vedere puteti sa fiti linistit. La noi este democratie. Exista constitutie democratica, rezultatele alegerilor au fost conforme cu optiunile electoratului; manipulare exista peste tot si in orice regim politic( deci este ceva normal). Doar Traian Basescu a a inceput sa incurce putin lucrurile. Relele de care avem parte nu- s din cauza lipsei democratiei.

Nu sunt din cauza lipsei democratiei,ba din contra.Oricum scuzele mele daca nu m-am exprimat corect..dar cred ca este evident faptul ca am folosit cuvantul "comunism" in sens metaforic.
Din pacate la noi in tara se profita cam mult de pe urma "democratiei" asteia.
Sigur ca traim intr-un stat democratic,insa din pacate doar teoretic.Practic noi suntem manipulati cu o marsavie crasa.
O fi existand manipulare in orice regim politic,dar la noi in tara trebuie sa recunoastem ca se abuzeaza de acest lucru.
Cu stima,
Răspuns la discuția LINISTEA SI ORDINEA PUBLICA
Intr-adevar este o situatie mai delicata..
Cel mai la indemana ar fi sa faceti o intelegere cu co-locatarii dvs si sa cadeti de comun acord.
Numai bine si acomodare placuta.
Răspuns la discuția Ce este democratia ?
Democratia(la noi in tara),este o mare cortina,menita sa acopere COMUNISMUL.
Atat am avut de spus.
Nu exista democratie...
Răspuns la discuția copil-problema
Ati spus in mod repetat cum ca aveti suspiciunea ca nepotul dvs ar suferi de ADHD.Am inteles ca pentru o perioada de timp "i-ati studiat comportamentul"..as avea o intrebare.Sunteti specializata in asa ceva sau este doar o presupunere?
Nepotul dvs ar trebui convins sa va urmeze pe dvs,sau sa mearga alaturi de parinti la un medic psiholog,care este in masura sa stabileasca daca adolescentul sufera de o anumita boala,iar in cazul asta sa va indrume spre un medic psihiatru,sau in caz contrar sa continue consilierea(in cazul in care nu este nimic foarte grav).As mai avea o intrebare..cum anume se manifesta baiatul?
Trebuie sa luam in vedere si faptul ca are 16 ani,este adolescent,si la varsta aceasta multi dintre tineri pot avea anumite "tulburari" de comportament
Numai bine!
miluc a scris:

Cindea Gabriel a scris:

Total de acord...Atunci cand va candida o persoana care sa inspire incredere,(si nu numai sa inspire),care sa fie INTELIGENT si COMPETENT,atunci poate ca as merge la vot..pana atunci,Dumnezeu cu mila!
[ /quot] Nu se poate proceda asa Dv.inseamna ca deja dati votul prin neprezentare, daca nu stiati si prin neprezenta la vot ajutati un candidat este foarte bine(poate chiar obligatoriu) sa mergem la vot indiferent pe cine votati doar asa se vor CERNE cei mai buni.E foarte greu de luat o hotarare ,pe unul nu il votez deorece din jucator a devenit luptator chiar razboinic,altul e mincinos de ingheata apele(vezi cei 25000euro promisi persoanelor care se vor intoarce in Romania sa stea la mila lui) acum promite case ieftine,altii nationalisti,unul incalca legea zilnic ca e frate cu d-zeu,ba injura pe toti ba -si face singur dreptate,altii participa ca doar e liber,unii sant prea tineri pentru un DOSAR FACUT LA COMANDA si balciul continua.

Aici sunt de acord cu dvs,dar decat sa fiu partas la "scufundarea" propriei mele tari,mai bine nu particip la vot,si mai tarziu nu o sa ma simt vinovat ca am contribuit si eu la scufundarea acestei..barci
Răspuns la discuția Donatie mascata
Va multumesc pentru raspunsuri.Ramane de datoria autoritatilor sa ia masurile necesare.O seara buna
Răspuns la discuția Donatie mascata
Mentionez ca nu sunt in postura de a plati amenda..pur si simplu eram revoltat .
Din cate stiu eu nu,in regulamentul scolii nu este prevazuta o astfel de regula.
Totul este facut..cum s-ar spune,"la negru".
Răspuns la discuția Donatie mascata
Este vorba de un "Colegiu National",asadar vorbim de elevi intre clasele 5-12,deci cu varste cuprinse aproximativ intre 11,respectiv 19 ani...