avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 986 soluții astăzi
Forum Activitate SORINUTA DEAC

Activitate SORINUTA DEAC

Unde pot gasi Ordinul Ministrului Finantelor 2017/2006 care cuprinde Declaratia 230 privind cedarea unui procent de pana la 2% din impozit unei fundatii?
Daca o persoana are indemnizatie de insotitor, iar persona cu handicap de care are grija este internata intr-un camin-spital, mai beneficiaza de pensie de insotitor? Dar daca nu ajunge pensia de boala a persoanei cu handicap pentru plata caminului-spital?
Are cineva un model de contract de colaborare?Please......
Sunt consilier juridic de 1 an de zile. Acum caut avocat pentru stagiatura. Doreste cineva un ajutor stagiar?Mnetionez ca sunt din Cluj
Trebuie sa infiintez un SRL si nu stiu unde pot gasi un model bun pentru un statut. HELP!
Ce acte imi sunt necesare?
Răspuns la discuția norocosilor
Apropo de concurenta, cand te-ai inscris tu, cati au fost? Eu m-am inscris in 26 iunie si am fost numarul 19.Sunt din Cluj
Răspuns la discuția TESTE 2004 INM
cauta pe avocatura.com.Este un subiect de prin 9-12 septembrie 2004 scris de adi_avo cu subiectele din 2004. daca nu gasesti, spune-mi si luni o sa fiu ceva mai libera la servici, ti le caut eu si ti le trimit
Ce ziceti? Dati un pronostic pentru ce va fi in spetembrie mai ales ca va fi examen de alt tip decat cel de pana acum?
Răspuns la discuția norocosilor
Hai sa te invat eu cum sa faci, chiar daca mi-as face "adversari" la examenul de Magistratura.
Nu e obligatoriu sa dai licenta la facultatea unde ai absolvit. Poti sa dai si in alt oras sau la o facultate particulara acreditata bineinteles. Eu sunt din Cluj dar am avut colegi care au dat in Craiova pt. ca u crezut ca o sa aiba medii mai bune. Asa ca, gandeste-te bine...
Răspuns la discuția norocosilor
Te poti inscrie cu adeverinta din care sa rezulte media de licenta asa ca nu e vorba de eschivare