avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 538 soluții astăzi
Forum Activitate elisoara_toma@yahoo.com

Activitate elisoara_toma@yahoo.com

sa nu angajti pe nimeni fara recomandare ... chiar daca au firma . cunosc mai multe cazuri in care asa-zisi meseriasi au luat avansul au inceput lucrarea si dusi au fost ...
chitanta de mana poate fi considerata proba in instanta. mai mult ca sigur au existat si martori cand s-a redactat . mai bine perfectati ceea ce tatal d-tra a vandut.
8 din 8 utilizatori consideră
acest răspuns util
Parerea mea este ca trebuie sa va pastrati banii. A imprumutat si familia mea cu bani persoane care dupa ce s-au vazut cu banii in mana nu numai ca i-au inapoiat cand au vrut ei, dar ne-au mai si jignit ...unii ,,au uitat'' sa ii mai restituie asa ca ce este in mana nu este minciuna ! Cat de umili erau cand veneau si cereau si cat de agresivi verbal deveneau cand le cereai banii ! Si eu am avut incredere in cineva care m-a jignit dupa ce i-am dat bani si i-am cerut inapoi ca doar ii dadusem cu imprumut nu ii facusem cadou . Suma a fost mica dar dezmagirea a fost mare ! Un eventual proces ar dura ani de zile ... Ceea ce vreti sa faceti d-tra nu este un ajutor este imbogatirea unei persoane care oricat de buna prietena va este nu trebuia sa va ceara o asemenea suma .
Răspuns la discuția Recuperare datorii la intretinere
Buna ziua,

Dupa ani de judecata am reusit sa ii fac sa inteleaga ca trebuie sa plateasca pana la urma. Au ajuns la performanta sa plateasca la zi fapt care nu face decat sa ma bucure.
Răspuns la discuția Amenda Parcare Spatii Verzi
a fost parcata nu stationata ... nu am avut incotro . este aceeasi situatie de ani de zile dar nu se iau masuri...anul viitor voi merge in alta statiune in care se gasesc locuri de parcare pt. ca nu vreau sa mai patesc asa ceva.
Răspuns la discuția Amenda Parcare Spatii Verzi
acolo sint locuri de parcare nu se compara situatia ... cat priveste cuantumul amenzilor nu mai comparati ca nici salariile nu sint ca cele din vest . si nici acolo nu e totul roz cum pare din Romania .
Răspuns la discuția Amenda Parcare Spatii Verzi
stimate domn nu a parcat pe spatiul verde ca nu a stiut semnele de circulatie rutiera sau regulile ci pt. ca acolo a gasit loc... probabil nu ati fost in zona si nu cunoasteti situatia sau ati fost si sunteti de acord cu ceea ce se intampla acolo ceea ce este foarte grav ...
Răspuns la discuția Amenda Parcare Spatii Verzi
buna ziua
Pe data de 16.08.2018 si eu am procedat exact ca d-tra am parcat pe spatiul verde tot in eforie - nord in fata hotelului Astoria pt. ca doar acolo am gasit loc de parcare. si mie mi-au lasat instiintarea pe parbriz si era gata sa o arunc crezand ca este o reclama... am sunat la nr-ul de tel. si surpriza a trebuit sa merg in eforie-sud sa platesc amenda la jumatate adica 175 lei... adica am pierdut jumatate de zi pe acolo. in mod normal daca o sa primiti amenda acasa trebuie platita imediat cum ati primit instiintarea . o veti plati la ghiseul primariei la taxe si impozite altfel se dubleaza ...deci veti avea de platit 175 lei...
Răspuns la discuția Amenda parcare pe spatiul verde
trebuie sa existe si exceptii... e mai usor sa nu ai spatii de parcare si sa dai amenzi decat sa faci locuri de parcare ...