avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1215 soluții astăzi
Forum Activitate hurtemma

Activitate hurtemma

Discuție juridic
am depus tot ce a cerut inst.ne am si judec.la proba test.iar acum,din cate stiu dosarul este la judecator,ce ar mai fi de facut in sit.de moment mai mult decat sa ast.asa zisa PRON.multumesc
am un imobil cump.de mine,am primit banii de la mama mea,o pot cita ca martor in proces? pe rol este anulare act si suntem la proba testim. multumesc...
se poate face ordin de evac.prin ord.presed.si pe drept comun?ce m a sfatuiti sa fac?chiar nu m a pricep.......
Discuție partaj
m a refer la un imobil cump.din banii mei pe numele meu...in rel.mea de concubinaj.
Discuție partaj
ce poate insemna partaj intr o relatie de CONCUBINAJ? multumesc
relatia s a destramat,
cum pot fi atacata avand in vedere ca am contractul casei mele pe numele meu si la fond am castigatconcubinulmeu vrea sa imi anuleze actul de proprietate prin instanta,va multumesc
ptr.apel se pun 15 zile de la pronuntare s au 15 zile de la comunicare
,cu stima...
in urma unei pronuntari judecatoresti,sunt 15 zile de la pronuntare ptr.a face apel,s au 15 zile de la comunicare
scrisa si trimisa prin posta...se socotesc si zilele nelucratoare? va multumesc....
ps.in condica am vazut ca scrie 15 zile de la pronuntare
Răspuns la discuția anulare act
buna seara,imobilul despre care v am vb.a fost cumparat de cu 2ani in urma,au fost intocmite acte pe cale legala pe numele meu,iar acum de cateva luni avem ac.problema,respectiv(anulare act proprietate prin viciu de consimtamant si ...dol) Cum poate sa invoce asa ceva,atata vreme cat ne am inteles la vremea respectiva?Este NORMAL ca un barbat sa ia imobilul de la o femeie si sa il dea la alta?Dol de viitor?