avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 874 soluții astăzi
Forum Activitate MariusOvidiu

Activitate MariusOvidiu

stie cine daca se scoate sau nu din 2012 taxa de inmatriculare?
Răspuns la discuția recuperare masina
da am luat 400euro.... dar mie sincer nu imi trebe masina ca nu vreau sa fiu de prost gust... vreau doar sa mi se plateasca impozitul pe masina.... dar actualul proprietar nu vrea... daca tot trebe sa platesc impozitul macar sa imi iau masina inapoi.....
Buna ziua... problema mea este urmatoarea:
Am o masina care am vandut-o acus un an .... nu am facut atunci cu persoana respectiva nici un contract de vanzare cumpararea pentru ca persoana respectiva urma sa testeze 2 saptamani masina si daca i se parea ok o transcria pe numele lui.... de atunci masina a mai fost vanduta la vrea 3-4persoane.... tot fara contract de vanzare cumparare... deci in actele masinii eu sunt proprietar legal.... acuma va trebui platit impozitul pe masina care va trebui sa il platesc tot eu....daca tot platesc eu impozitul pe masina vreau sa imi recuperez si masina... se poate?
Buna... intyrebarea mea este : anul trecut nu am platit impozitul pe masina.... nu mai folosesc masina...... apartamentul in care stau este al socrului meu si este pe numele lui.... poate sa bage impozitul pe masina la impozitul pe apartament?.... masina e pe numele meu.... apartamentul e pe numele lui socrul meu.... adresa mea de buletin este adresa apartamentului
am intrerupere in cartea de munca 2 luni in ultimele 12 luni..... pot beneficia de ajutorul de somaj?
Răspuns la discuția problema cu firma servicii tv
Scrie asa.... Factura curenta aferenta perioadei 03/08/2010- 02/09/2010

Eu cererea am depus-o la ei acus 3 luni
Buna ziua . Problema mea este urmatoarea:
Am un contract cu o firma de furnizare servicii tv. Abonamentul este pe firma. Firma nu mai are activitate de 5 luni. Am sunat la firma de cablu sa vina sa isi ridice echipamentele pt ca in spatiul in care mi-am desfasurat eu activitatea este un alt chirias si el nu are nevoie de echipamente sau de serviciile lor. Mi-au inregistrat cererea si au zis ca in 30 de zile o sa vina cineva dupa echipamente. acuma am primit de la ei factura retro si o hartie cum ca daca nu achit mi se baga penalizari plus o taxa uriasa de reziliere a contractului plus trebuie sa platesc echipamantale nereturnate plus cheltuieli de judecata.... ce pot sa fac eu? Trebuie sa achit toate astea?
Răspuns la discuția uscatorie comuna de bloc
Vecina de la etajul IV si-a insusit in acea perioada uscatoria .... a reusit sa o treaca pe numele ei.... noi cum putem sa ne recuperam uscatoria?
exista cadru legal pt insusirea unei uscatorii comune de bloc in perioada anilor 1990-1995?
Răspuns la discuția probleme cu un cont
ok va multumesc mult... dar acuma eu ce pot sa fac sa imi recuperez banii? la cine trebuie sa merg la banca?... la executorul judecatoresc?