avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1079 soluții astăzi
Forum Activitate Luana32

Activitate Luana32

Răspuns la discuția Proces penal
Inselaciune...Mama a girat cu apart ptr patroana firmei unde era angajata,nu s-au mai platit ratele si s-a ajuns la executare,azi a fost prima licitatie dar nu s-a prezentat nimeni.Sotul acesteia si-a asumat raspunderea dar de duminica nu l-am mai auzit la telefon...deci...se intelegeoricum e persoana publica nu stiu cum as putea face...am pierdut pe civil din cauza neglijentei av...acum...multumesc Oana
Discuție Proces penal
In cazul in care deschid proces penal si cer suspendarea executarii silite se acceptapana la solutionarea cazului?Multumesc anticipat,Oana
Discuție Onorariu avocat
Buna,am si eu o intrebare,am facut o conventie cu avocatul care ma reprezinta intr-un proces in egatura cu onorariul,pana aici totul bine,doar ca el nu a avut chitanta cum ca i-am platit la dansul,poate influenta asta solutia judecatorului sau poate avea probleme la decan la barou.Multumesc,Luana
Buna,mama mea girat cu apart ptr societatea la care lucra nu s-au mai platit ratele si am ajuns la executare silita,noi am deschis proces civil ptr ca nu au fost semnate contractele de credit de catre mama,s-a facut evaluarea dar nu la apart cu pricina ptr ca nu eram acasa....plus de asta mama nu a fost avertizata de catre banca de rate sau intarziere,societatea nu a fost niciodata controlata iar in momentul in care i s-a acordat creditul nu avea bilantul depus pe 2 ani.Maine e ziua procesului si cu toate astea executorul m-a sunat sa-mi spuna ca se publica executarea.Ce este de facut,daca poate cineva sa ma ajute,va rog din suflet,multumesc anticipat,Oana
Buna ziua,am urmat un curs de cosmeticiana aprobat de ministerul invatamantului,intrebarea mea este daca este valabila in ue dupa traducerea si legalizarea diplomei?Va multumesc,Oana
Buna ziua,am o problema,am dori sa schimbam ipoteca unui apart dar cel care ne-a contractul cu care doreste sa schimbe ipoteca este extravilan.Intrebarea mea este banca accepta sau nu un asemenea contract sau ce avem de facut,va multumesc anticipat,Oana
Discuție Executare
Avem sanse daca deschidem proces de contestaie la executare?Un motiv este ca nu s-au semnat contractele de credit si apoi mama ca girant nu a fost niciodata contactata de banca pana in ultimul moment asta insemnand dupa aprox un an de la intarzierea platii ratelor,multumesc,Oana
Discuție Executare
Mama mea girat cu apar ptr societatea la care lucra,nu asemnat contractele de credit deci nici nu stia sumala notar nu i s-a spus nimic.Acum dna nu a platit si banca vrea sa execute apart,dar as vrea sa precizez ca mai sunt2giranti pe care nu i.a contactat nimeni iar societatea nu a fost controlata niciodata atata timp cat nu au nici bilaturile la zi as vrea sa intreb ce pot face pe cale legala,va multumesc din suflet,Oana