avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1040 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters118838

Activitate ContSters118838

Discuție Intrebare
functia de consilier juridic este incompatibila cu functia de administrator al unei firme?
Discuție Intrebare

Urmeaza sa dau definitivatul in functia de consilier juridic fapt pentru care pe langa proba scrisa trebuie sa intocmesc si un proiect din dreptul civil. As vrea sa vin cu ceva interesant. Ce teme propuneti?
Multumesc anticipat


Buna ziua.ma intereseaza foarte mult daca aveti grilele date pentru examenul de definitivat in functia de consilier juridic.la anul dau si eu definitivatul.
Multumesc anticipat
Discuție Intrebare
Buna ziua,
Exista conflict de interese intre o persoana care este asociat la o firma si in acelasi timp este si pfa la aceeasi firma?
Multumesc anticipat.
Discuție Intrebare
Urmeaza sa dau definitivatul in functia de consilier juridic fapt pentru care pe langa proba scrisa trebuie sa intocmesc si un proiect din dreptul civil. As vrea sa vin cu ceva interesant. Ce teme propuneti?
Multumesc anticipat



In cazul in care am parti sociale in procent de 20% in cadrul unei firme pot sa fiu si pfa la aceeasi firma?
Ce demersuri trebuie facute pentru adaugarea unui nou cod CAEN si care ar fi costurile
Discuție Intrebare
Consilierul juridic poate reprezenta o firma in instanta in baza unui contract de prestarii servicii?
Discuție Intrebare
Cate contracte de munca ai voie sa inchei? Precizez ca in momentul de fata am un contract de munca cu 8 ore si unul cu 2 ore. Am voie sa mai inchei si alte contracte de munca?
Discuție Intrebare
Care este diferenta dintre procura si delegatie?